SKA dėstytojai

SKA studentus konsultuoja ir įkvepia visada gerai nusiteikę ir patarimų negailintys SKA dėstytojai. Jie yra kino profesionalai, už kuriuos geriausiai kalba jų darbai. Tarp jų – kino režisieriai Andrius Blaževičius, Giedrė Beinoriūtė, Tomas Smulkis, Linas Mikuta, Živilė Mičiulytė, Akvilė Gelažiūtė, Titas Laucius, kino programų kuratorės – Aistė Račaitytė, Mantė Valiūnaitė, operatoriai Martynas Norvaišas, Laura Aliukonytė, montažo režisieriai Armas Rudaitis, Jonas Juškaitis, garso režisieriai Julius Grigelionis, Iveta Macevičiūtė, scenaristė Anelė Kerpauskaitė, Birutė Kapustinskaitė kt.

 Kino režisierė Giedrė Beinoriūtė

„Pirmas mano susidūrimas su moksleiviais buvo per „Vaizdų kultūros studijos“ surengtas „Kino atostogas“. Vienos, antros Atostogos – per jas buvo taip smagu, kad aš net negaliu papasakoti (juokiasi). Malonu, žinoma, bendrauti su bendraamžiais, kolegomis, kino režisieriais, bet iš tikrųjų nebėra… kaip čia pasakius… svajonių, to beprotiško pasiaukojimo. <…>

„Skalvijos“ kino akademijoje nuo jaunų žmonių galiu užsikrėsti smalsumu. Su jais nebegalvoju, kad viską žinau. Užsikrečiu tikėjimu, noru, svajonėmis, pavyzdžiui, svajone pelnyti „Oskarą“. Mano bendraamžiai jau nedrįsta taip sakyti. O jauni žmonės gali teigti, kad būtent tai yra jų tikslas“.

Trumpai apie Giedrę: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo TV režisūros bakalauro ir menų magistro laipsnį. Nuo 2014 m. ten pat studijuoja kino srities meno doktorantūrą. Kuria vaidybinius ir dokumentinius filmus, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje būsimiems kino režisieriams. Filmografija: „Pokalbiai rimtomis temomis’(2012);  „Balkonas (2008),  „Gyveno senelis ir bobutė (2007) ir kt.

Kino režisierius Linas Mikuta

Rezisierius-Linas-Mikuta

Kinas, kaip ir visas menas atveria žmonėms aukštesnio lygmens bendravimo galimybę. Ne viską mes galime pasakyti žodžiais, ne viską kas pasakyta žodžiais, galime suprasti. Kinas – tai kodas, matrica, talpinanti savyje begalę informacijos – tiek dvasinės, tiek intelektualinės. Kūrėjas, prabylantis kino kalba, turi galimybę kreiptis tiesiai į žiūrovo širdį, o žiūrovas turi galimybę ir teisę suprasti viską savaip ir pasisemti iš filmo to, kas jam svarbu, kas jį jaudina, kas padeda jam gyventi ir atsakyti į rūpimus gyvenimo klausimus. Didžiausia kino magija – kai žiūrovas savaip iššifruoja kino kūrėjo siunčiamą žinutę. Ji gali visiškai skirtis nuo autoriaus žinutės, tačiau yra ne ką mažiau vertinga ir svarbi. Nuostabus dalykas kai tiek autorius jaučiasi suprastas, tiek žiūrovas supratęs, nors galbūt susitikę jie kalbėtų apie visiškai skirtingus dalykus…
Trumpai apie Liną: gimė ir augo Klaipėdoje. 2003 metais baigė LMTA teatro režisūros specialybę, dirbo  Nacionaliniame Operos ir Baleto teatre, Tel-Avivo ir Frankfurto Operos teatruose. 2015 m. baigė LMTA vaizdo režisūros magistrantūrą. Yra sukūręs filmus  „Nevykęs scenarijus“ (2010 m.)„Dzūkijos Jautis“(2013 m.), „Pietūs Lipovkėje“ (2013 m.), „Pakeleiviai“(2015 m.), „Paskutinė vakarienė dviems“ (2015 m.), “Šaltos ausys” (2016).

Kino režisierius Tomas Smulkis

Kinas yra tam, kad nebijotum bendrauti ir tarti pirmuosius žodžius. Tai komunikacijos priemonė. Be to, kinas labai žadina smalsumą. Gali ne tik keliauti per pasaulį, bet ir susidurti su skirtingomis problemomis, susipažinti su įvairiomis socialinėmis gupėmis, ką gyvenime padaryti  yra sunkiau.

Kai kuriu filmą, keliu uždavinį – pasakyti kuo daugiau su kiek įmanoma mažiau žodžių. Stengiuosi, kad vaizdai pasakotų istoriją, kad filme pulsuotų atmosfera, nuotaika. Todėl   žiūrint filmus man labai svarbu išmokti pasakoti istoriją, papasakoti ją ne verbaliai – žodžiais, o vaizdais, nes sujungti vienas su kitu jie įgauna naują formą“.

Trumpai apie Tomą: Tomas kilęs iš Klaipėdos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros bakalaurą ir magistrą. Studijavo Suomijoje ir Švedijoje. Filmografija:  „Jubiliejus“ (2008 m.), „Pietys“ (2009 m.), „Rojaus beieškant“ (2012 m.). Šiuo metu aktyviai dirba kino gamybos srityje su skirtingais filmais.

Kino režisierė Živilė Mičiulytė

 

Kinas – tai bendravimas; bendravimas su nagrinėjama tema, bendravimas su filmuojamu žmogumi, objektu, bendravimas su kitais komandos nariais. Toks bendravimas labai brangus, juk, dažnu atveju, retai kur gali tiek bendrauti ir bendrauti kita kalba, ne žodžių, o vaizdų ir ta vaizdų kalba galima kalbėti apie visai kitus dalykus, nei yra kalbama žodžiais. Kinas, tam tikra prasme, yra slapta kalba, kurią kiekvienas supranta (gal ir skirtingai, bet nuo to tik įdomiau).

Trumpai apie Živilę: 2013 m. baigė TV režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), 2015 m. ten pat apsigynė vaizdo režisūros magistrą. Šiuo metu LMTA toliau studijuoja meno doktorantūroje, kino režisūros specialybę. Dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), veda įvairius kino edukacijos seminarus Meno avilyje. Filmai: trumpametražiai vaidybiniai „Farvateris“ (2012),  „Projektas „Fuga“ (2015); trumpametražiai dokumentiniai „Maša“ (2013), „Žana“ (2015); taip pat yra sukūrusi kelis muzikinius klipus.

Kino režisierė Austėja Urbaitė

Sunkiausia ir įdomiausia dalis atsisėdus montuoti yra pamiršti scenarijų, patirtis, nueitą kelią, informacijos kontekstus ir vėl pažiūrėti į medžiagą lyg į pirmą kart matomus galvoje vaizdinius. Tuomet atsidaro daugybė naujų durų ir pamatai jog evoliucijos procesas neturi jokios pabaigos. Kada sustoti ? Štai kur klausimas!

Trumpai apie Austėją: 2014 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino režisūros specialybę. Šiuo metu kuria debiutinį pilnametražį filmą “Šeima” ir aktyviai dirba kino industrijos srityje.  Trumpametražis vaidybinis filmas “Tiltai” (2015) –  2016 metais buvo apdovanotas “Sidabrine Gerve”, taip pat nominuotas Gervei už geriausią montažą. 2015 metais Scanoramoje laimėjo geriausio lietuviškos ir geriausio baltijos šalių trumpametražio kategorijose. Taip pat sukurti filmai : “Etiudas” (2013), “Čia ir yra Realybė” (2013), “Gėda”(2012).

 

Kino programų kuratorė Mantė Valiūnaitė

!cid_62339D5B-D979-497C-8E48-AA8E2DCC4D05@HomeTrumpai apie Mantę: Baigusi filosofijos bakalauro studijas Vilniaus universitete 2011 m., Mantė išvyko studijuoti į Londoną kino. 2014 m. įgijo kino studijų magistrą King’s College University of London. Šiuo metu dirba VšĮ „Meno avilys“ projektų koordinatore, programos sudarytoja Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“ ir Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“. Mantė rašo kino filmų recenzijas ir festivalių apžvalgas žurnale „Kinas“ ir kultūros savaitraštyje „7 meno dienos“.

Kino programų kuratorė Aistė Račaitytė

asVisai neseniai diskutavome su vienu draugu, kas jungia tą uždarą ratą žmonių, plaukiojantį tarp laikinų kino uostų (festivalių), kas pastūmėja pasukti kino (tik ne jo kūrimo) keliu. Jis primigtynai teigė, kad tam tikros traumos, aš ginčijausi, kad poreikis istorijoms, smalsumas pažinti, noras analizuoti save ir pasaulį per daugybę skirtingų prizmių.  Sutikome, kad kine dirba žmonės, kuriems “savo kiemo” neužtenka, ir kuriems rūpi už jo ribų išvesti dar ir kitus. Be to, čia niekada nebūna nuobodu.

Trumpai apie Aistę: baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kinotyros bakalaurą, vėliau mokėsi Londono Universiteto Birkbecko koledže kino kuravimo magistrantūros studijose. 2015 m. Aistė atliko praktiką Britų kino institute (BFI) bei kino pardavimų kompanijoje „FilmRepublic“. Šiuo metu Aistė dirba Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino Pavasaris“ programos sudarytojų asistente, rašo straipsnius apie kiną kultūros savaitraštyje „7 meno dienos“, kino žurnale „Kinas“ bei Lietuvių filmų centro svetainėje.

Kino operatorius Martynas Norvaišas 

Dabar filmuoti techniškai yra labai paprasta ir daug kas tuo užsiima. Tačiau kinas reikalauja daug susikaupimo ir darbo. Todėl tik nedaugelio kūrinius galima pavadinti filmais. Tam reikalingas didžiulis tikėjimas savo darbu ir nuoširdus žinojimas, apie ką tas darbas. Atrodo, SKA auklėtiniai to greitai išmoksta, todėl malonu jiems padėti įgyvendinti savo sumanymus.

Trumpai apie Martyną: 2014 Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo operatoriaus studijas. Nuo 2013 bendradarbiauja su SKA. Filmuoti darbai:  „Deminas: dvi tvirtovės“ (2015), „Heaven Too Close“ (2014), , „Marijos nebuvo“ (2014), „Geriausias skyriuj“ (2012),  „Džanina“ (2012) ir kt.

 

Kino operatorė Laura Aliukonytė

Skalvijos kino akademija – mano pirmoji “mamytė”, kuri ne tik padėjo pirmuosius pagrindus, bet ir leido klysti (baigiau dokumentikos kursą pas Giedrę Beinoriūtę).

Anksčiau Skalvijos kino akademija man buvo lyg antri namai, kuriuose ilgai būdavome su kurso draugais, ruošdavomės paskaitoms, o kas dabar man yra kinas? Greičiausiai dar mielesni namai, į kuriuos vis trokšti sugrįžti, susitikti kolegas, pasidalinti patirtimi ir svarbiausia, pajusti bendrumo jausmą, kuomet į filmavimo aikštelę susirenka 50 ar dar daugiau žmonių, kurie dirba dėl vieno tikslo. Nuostabus jausmas turėti tokią “šeimą”.

Smagu, kad “skalvijukai” turi galimybę dar mokykloje susipažinti, pamėginti ir svarbiausia pajusti tą kino bendrystės jausmą, iš kurio gimsta labai daug gerų filmų, naujų draugysčių.

Trumpai apie Laurą: 2018 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (vaizdo operatoriaus bakalauras), šiuo metu toliau tęsią magistro studijas akademijoje.

Aktyviai dirba prie lietuviškų, užsienio filmų bei reklamos gamybos, veda edukacinius seminarus, vaikų bei jaunimo stovyklas.

Filmuoti darbai: trumpametražiai filmai “Aldebaranas” (rež. Indrė Juškutė; 2017m); “Gūsis” (rež. Kornelijus Jaroševičius; 2017m); “Bufetas” (rež. Akvilė Gelažiūtė, Laura Aliukonytė; “Vienas gyvenimas” (rež. Marija Stonytė; 2018), “Keturi iš penkių” (rež. Indrė Juškutė; 2018m); “Susitikimas su Jobu” (rež. Aistė Stonytė-Budzinauskienė; 2018m.)

Dramaturgė Birutė Kapustinskaitė

 

 

_MG_9987Visada buvo įdomu klausyti istorijų. Ar jas tau pasakodavo draugas, ar mama, ar mokytojas. Vienos trumpos su netikėta pabaiga, kitos tokios, kad rodos – nieko kaip ir neįvyksta, bet kažkas vis tik pasikeičia ir pasakojimo sukurti vaizdiniai nepaleidžia tavęs dar ilgai. Istorijos yra visų mūsų dalis, kiekvieną dieną gimsta vis naujos, o senosios, kad ir iš gilios praeities – nepaleidžia net ir atsiradus naujoms. Jos persipina tarpusavyje kurdamos vis naujas ir naujas reikšmes.

Kinas tai viena iš pasakojimo priemonių, turinti ypatingą magiją – vaizdu, garsu ir judesiu gebanti perteikti individualias istorijas ir sukurti universalią bendrą patirtį. Bendrumas tikriausiai antras dalykas, kuris man patinka kino kūryboje – tiek gamybos, tiek žiūrėjimo procese: visi susėda tamsioje salėje, pažįstami ir nepažįstami ir dalinasi viena ta pačia istorija.

Apie Birutę: 2013 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė Kino dramaturgijos specialybę. 2015 m. Vilniaus Universitete – Intermedialias literatūros studijas. Sukurti scenarijai: “Geriausias Skyriuj” (2012, rež. A. Gelažiūtė), “Marijos nebuvo” (2014, rež. A. Gelažiūtė), “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” (2014, rež. E. Jankauskas), “Kelių esimo taisyklės” (2015, rež. M. Stonytė), pjesės “Marius ir Maras” (2011), “Terapijos” (2015) ir t.t.

Montažo režisierius Armas Rudaitis

armas_rudaitis2

Būtent „Skalvijos“ kino akademijoje sužinojau, kas yra kinas ir su kuo jis valgomas, kai dar pats buvau SKA studentas (baigiau dokumentikos kursą, kuriam vadovavo Giedrė Beinoriūtė), todėl be galo smagu sugrįžti čia visai kitu amplua ir dalintis savo sukauptomis žiniomis su naujaisiais „skalviukais“. Kinas – be galo gera forma stebėti pasaulį ir mokytis pasakoti istorijas. Savo paskaitų metu mokau, kad 1+1=3, kaip sumontuoti įtikinamą dialogą, kaip garsai veikia vaizdą ir kitų montažo subtilybių. Mano moto: “Nėra atsitiktinumų. Yra tik iliuzija, kad jie vyksta” [V iš filmo „V for Vendetta“, 2005].

Trumpai apie Armą: gimė ir užaugo Vilniuje, bet turi suomišką vardą, nes jo močiutė buvo suomė. Baigė Vaizdo režisūros bakalaurą ir magistrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), prieš tai – dokumentikos kursą „Skalvijos” kino akademijoje. Nacionalinėje Lietuvos televizijoje (LRT) dirba transliacijų ir laidų režisieriumi, kuria trumpo metro filmus, vaizdo klipus, reklamas. Sukurti filmai: „Sodininkas“ (2016), „Kiaušinis“ (2014), „Žalia rūta“ (2013), „Aš esu Goda“ (2012).

 

Garso režisierius Augustinas Bėkšta

1501823_570042799739292_189502243_n

Kinas – tai visų menų sintezė. Ekrane matome vaizdą, girdime muziką, klausomės aktorių, grožimės specialiaisiais efektais ir t.t. Kiekvienas elementas yra toks pat svarbus kaip ir kitas.  Kine yra tam tikra harmonija, kuri tarsi spinduliuoja žiūrovui pilna spalvų ir jausmų palete. Atimk iš bendro paveikslo bent vieną elementą, nukentės ir visi kiti.

Kuriant svarbiausia nebijoti. Labai vertinu drąsą ir ieškojimą. Juk turime tiek daug išraiškos priemonių bei techninių galimybių. Svarbu tik turėti gerą idėją.

Trumpai apie Augustiną: gimęs ir augęs Vilniuje, 2014-aisiais metais baigė garso režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2016-aisiais įgijo garso režisūros magistro laipsnį. Nufilmuoti keli trumpo metro vaidybiniai filmukai bei du pilno metro dokumentiniai filmai, t.y., „Semme“ ir „Šventosios kuršiai“. Šiuo metu intensyviai dirba kino post produkcijoje, muzikos įrašuose bei koncertuoja.

Montažo režisierė Akvilė Gelažiūtė

akPastebėjau, kad ilgainiui mano galvoje mintis – žodžius pakeitė mintys – vaizdai. Prie daugybės nuotraukyčių besipinančios reikšminės asociacijos. Kai taip atsitiko, labai pamėgau…kiną.

Sėdint prie montažo stalo, apima be galo geras jausmas – tu esi vienas kovoje prieš  kelias/keliolika/keliasdešimt valandų medžiagos. Tavo užduotis – surasti raktą, su kuriuo galėtum sujungti visą tą chaosą. Ir jeigu tai pavyksta padaryti, [paveikslėlis su laime.jpg].

Trumpai apie Akvilę: 2013 m. baigė Tv režisūros bakalaurą LMTA, 2015 m. apsigynė Vaizdo režisūros magistrą. Sukurti filmai: trumpametražiai vaidybiniai „Geriausias skyriuj“ (2012), „Aš tave myliu. NX“, „Marijos nebuvo“ (2014), dokumentinis filmai „Deminas: dvi tvirtovės“ (2015) (apdovanotas “Sidabrinėse gervėse” kiaušiniu už geriausią studentišką darbą), “Neregėta Europa” (dabar).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

HTML tags are not allowed.