Programos

SKA studentai mokosi ir kino teorijos, ir praktikos. Jie lanko įvairias kino specialybės paskaitas, išbando visus pagrindinius filmavimo komandos narių vaidmenis: scenaristo, filmo režisieriaus, operatoriaus, montažo režisieriaus ir galybę kitų.

SKA studentai susipažįsta su dokumentinio bei vaidybinio kino stilių įvairove, tyrinėja, kaip filmai sukuria tikrumo įspūdį ir žiūrovus išprovokuoja mąstyti.

Režisūrinio kino programa

Režisūrinio kino programa trunka dvejus metus. Keturi studijų semestrai yra skirti susipažinti su kino istorija, pagrindiniais kino kalbos elementais, praktiškai išbandyti tiek vaidybinio, tiek dokumentinio kino principus.

Pirmojo pusmečio laikotarpiu SKA moksleiviai susipažįsta su kino pagrindais, vaidybinio kino kūrimo etapais. Antrajame pusmetyje dėmesys telkiamas į dokumentinį kiną. Paskaitas paįvairina rudens ir pavasario kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gilinamos žinios į konkrečią kino sritį: kino aikštelės darbo organizavimą, garso režisieriaus, dailininko darbą, t.t. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda kino režisieriai – kurso vadovai, o  technines paskaitas savo sričių profesionalai: montažo, garso režisieriai, operatoriai, dramaturgai ir kt.

Antraisiais metais stengiamasi pagilinti abiejų kino rūšių žinias, toliau tobulinami kino dramaturgijos, darbo su aktoriais, planavimo įgūdžiai. Paskutiniojo pusmečio metu kiekvienas SKA moksleivis renkasi, kuri kino rūšis jai/jam artimesnė.

Dvejų mokslo metų bėgyje SKA studentai atlieka daug kūrybinių užduočių, filmuoja semestro darbus, o baigdami studijas kuria diplominį filmą.

Šį programa skirta vyresnių klasių moksleiviams (15 – 18 m.).

SKA programos yra nuolat atnaujinamos, jos parengtos konsultuojantis su SKA dėstytojais bei kitais kino srities profesionalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

HTML tags are not allowed.