SKA programos

SKA studentai mokosi ir kino teorijos, ir praktikos. Jie lanko įvairias kino specialybės paskaitas, išbando visus pagrindinius filmavimo komandos narių vaidmenis: scenaristo, filmo režisieriaus, operatoriaus, montažo režisieriaus ir galybę kitų.

SKA studentai susipažįsta su dokumentinio bei vaidybinio kino stilių įvairove, tyrinėja, kaip filmai sukuria tikrumo įspūdį ir žiūrovus išprovokuoja mąstyti.

Mokytis kino SKA kasmet kviečia vyresnių klasių moksleivius pagal dvejas studijų programas – vaidybinio ir dokumentinio kino, o kas antrus metus – ir į kino teorijos, kritikos bei kino programų kuravimo programą.

Beje, ar žinot? O jei nežinot, informuojame, kad SKA studentai turi laisvę rinktis, ką studijuoti. Po metų SKA jie gali pasirinkti visai kitą studijų programą.

Režisūrinio kino programa

Režisūrinio kino programa trunka dvejus metus. Keturi studijų semestrai yra skirti susipažinti su kino istorija, pagrindiniais kino kalbos elementais, praktiškai išbandyti tiek vaidybinio, tiek dokumentinio kino principus.

Pirmojo pusmečio laikotarpiu SKA moksleiviai susipažįsta su kino pagrindais, vaidybinio kino kūrimo etapais. Antrajame pusmetyje dėmesys telkiamas į dokumentinį kiną. Paskaitas paįvairina rudens ir pavasario kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gilinamos žinios į konkrečią kino sritį: kino aikštelės darbo organizavimą, garso režisieriaus, dailininko darbą, t.t. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda kino režisierės Akvilė Gelažiūtė ir Marija Stonytė. Technines paskaitas veda savo sričių profesionalai: montažo, garso režisieriai, operatoriai, dramaturgai ir kt.

Antraisiais metais stengiamasi pagilinti abiejų kino rūšių žinias, toliau tobulinami kino dramaturgijos, darbo su aktoriais, planavimo įgūdžiai. Paskutiniojo pusmečio metu kiekvienas SKA moksleivis renkasi, kuri kino rūšis jai/jam artimesnė.

Dvejų mokslo metų bėgyje SKA studentai atlieka daug kūrybinių užduočių, filmuoja semestro darbus, o baigdami studijas kuria diplominį filmą.

Vaidybinio kino programa

Vaidybinio kino programa trunka dvejus metus. Keturi studijų semestrai yra skirti susipažinti su kino istorija, pagrindiniais kino kalbos elementais, praktiškai išbandyti visus  kino kūrimo proceso etapus.

Pirmaisiais metais SKA moksleiviai susipažįsta su pagrindiniais kino kūrimo etapais, mokosi pasakoti istorijas vaizdais, gauna darbo su filmavimo technika pagrindus. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda kurso vadovas kino režisierius Armas Rudaitis bei kitų sričių profesionalai –  operatorius, garso režisierius, montažo režisierius ir kt.

Antraisiais metais daugiau dėmesio skiriama kino dramaturgijai, darbui su aktoriais, planavimui, išsamiau pristatomas scenaristo, operatoriaus, dailininko darbas kine, postprodukcija, vyksta praktinės montažo konsultacijos.

Dvejų mokslo metų bėgyje SKA studentai atlieka daug kūrybinių užduočių, filmuoja semestro darbus, o baigdami studijas kuria diplominį filmą.

SKA vaidybinio kino I kurso prisistatymas

Dokumentinio kino programa

Studijuodami pagal dokumentinio kino programą, moksleiviai susipažįsta su dokumentinio kino žanrų įvairove, gilinasi į dokumentinio kino kūrimo specifiką, kuria trumpas istorijas iš realaus gyvenimo.

Pirmaisiais metais dokumentinį kiną studijuojantys moksleiviai gilinasi į kino istoriją, susipažįsta su pagrindiniais kino kūrimo etapais, mokosi stebėti pasaulį, pasakoti istorijas vaizdais, gauna darbo su filmavimo technika pagrindus. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda kurso vadovas kino režisierius Linas Mikuta bei kitų kino sričių profesionalai – operatorius, garso režisierius, montažo režisierius ir kt.

Antraisiais metais moksleiviams rengiami susitikimai su kultūros ir meno atstovais, plačiau supažindinama su scenaristo, operatoriaus, dailininko darbu kine, mokoma planavimo bei prodiusavimo pagrindų, supažindinama su postprodukcija, vyksta praktinės montažo konsultacijos.

Dvejų mokslo metų bėgyje SKA studentai atlieka daug kūrybinių užduočių, filmuoja semestro darbus, o baigdami studijas kuria diplominį filmą.

SKA dokumentinio II kurso prisistatymas

Kino teorijos ir kritikos programa

Pasirinkę kino teoriją ir analizę moksleiviai mokosi „skaityti“ kino kalbą ir rašyti pirmąsias recenzijas, argumentuotai pateikti filmo vertinimą.

Padedami kino kritikės Rasos Paukštytės ir režisierės Ievos Veiverytės SKA studentai tyrinės skirtingas kino rūšis, žanrui bei stilius, supažindins su specifiniais kino kalbos elementais – kadru, planu, mizanscena; aiškinsis, kas yra kino pasakojimas, veikėjai, filmo laikas ir erdvė, kino muzika ir garso takelis, scena ir epizodas; analizuos, kaip visi šie elementai  susijungia į vieną kūrinį montažo pagalba.

Praktinėje kurso dalyje jie gilinsis į filmo recenzijos, interviu su kino kūrėju bei reportažo iš filmavimo aikštelės specifiką. Be to, kartu su kitais SKA studentais jie mokysis kino kūrimo pagrindų ir kurs pirmuosius filmukus.

SKA kino kritikos ir teorijos kurso prisistatymas

Baigiantis studijoms bus išleistas šio kurso studentų recenzijų leidinys „Čia ir dabar“.

Kino programų kuravimas

10333271_842757049085525_3388580771738322848_o

Nauja Skalvijos Akademijos programa kviečia išsamiau susipažinti su vis labiau populiarėjančia Kino filmų kuravimo profesija. Naujos, akademinėje bendruomenėje po truputį savo vietą išsikovojančios veiklos profilis gana platus – nuo kino istorijos, teorijos ir kritikos iki kino filmų programų parengimo festivaliuose ar galerijose.

Kursą sudarys du semestrai, pirmajame gilinsimės į kino istoriją, kino teorijas ir kino ryšius su kitomis disciplinomis. Svarbiausias šio semestro tikslas – įsigilinti į kino raidą bei svarbiausius kino filmų elementus bei išmokti juos analizuoti. Kiekvieną savaitę žiūrėsime filmą iš Skalvijos repertuaro, analizuosime ne tik patį kino kūrinį, bet ir kaip ir kokiomis priemonėmis vyksta kino sklaida, kaip kino filmas pasiekia žiūrovą. Stebėsime kaip filmus pristato įvairūs festivaliai Lietuvoje.

Antrajame semestre atidžiau pažvelgsime į kino filmų rodymo ypatumus – kino festivalių programų sudarymą, retrospektyvų, kino teatrų repertuaro rengimą. Neapeisime ir techninių aspektų, kaip šie nulemia kino žiūrėjimo patirtis ir vertinimą. Tyrinėsime įvairias kino programų kuravimo praktikas bei pačios kuratorystės pamatinius principus.

Šio kurso metu studentai turės galimybę susipažinti su kino srityje dirbančiais profesionalais, aplankyti galerijas ir akylai stebėti šalies kino teatrų repertuarus. Skatinsime aktyviai analizuoti kino filmus ir įsigilinus į įvairius kuravimo aspektus pabandyti sudaryti savo programą.*

* šioje programoje galima mokytis nuo 16 m.

SKA programos yra nuolat atnaujinamos, jos parengtos konsultuojantis su SKA dėstytojais bei kitais kino srities profesionalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

HTML tags are not allowed.