„Skalvijos“ kino akademijoje – atvirų durų diena su gerai žinomomis Lietuvos grupėmis

Jau daugiau nei 10 metų gyvuojanti „Skalvijos“ kino akademija (SKA) kviečia į atvirų durų dieną rugpjūčio 29 d. visus norinčius daugiau sužinoti apie šią kino mokyklą ir išvysti vasaros kino stovykloje moksleivių kurtus vaizdo klipus gerai žinomoms lietuviškoms grupėms – „Kūjeliai“, „Paranda Polar“, „Ministry of Ecology“.

„Grupės mielai sutiko bendradarbiauti ir pasiūlė po tris dainas, iš kurių SKA studentai galėjo rinktis. Jos taip pat aktyviai dalyvavo ir pačiame vaizdo klipo kūrimo procese – moksleiviai parašytus scenarijus pristatinėjo grupėms vaizdo pokalbio metu“, – pasakojo „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorė Vaiva Martišauskaitė.

Savaitei filmavimų aikšteles Nidoje įkūrę SKA moksleiviai patys rašė muzikinių klipų scenarijus, o vėliau, padedami dėstytojų foto menininko ir operatoriaus Vytauto Juozėno, kino operatorės Lauros Aliukonytės, montažo režisieriaus Jono Juškaičio, režisieriaus Mindaugo Docaičio, rengė kadruotes, režisavo, filmavo ir montavo klipus. Anot V. Martišauskaitės, L. Aliukonytė ir J. Juškaitis, vadovavę dviems komandoms, kažkada ir patys buvo „Skalvijos“ kino akademijos studentai.

Kino stovykloje, antrus metus iš eilės, moksleiviai turėjo galimybę pažinti šiandieną retai praktikuojamą filmavimą su 16 mm juosta. Vadovaujami Vytauto Juozėno, skalvijiečiai mokėsi filmuoti 16 mm kamera, ruošti chemikalus ir ryškinti juostas. Būtent su tokia kamera ir buvo kuriami vaizdo klipai.

„Filmavimas su 16 mm juosta buvo tikras iššūkis moksleiviams, tačiau suteikė neįkainojamos patirties. Su ja, kitaip nei su skaitmenine kamera, negalima daryti daug dublių, turi labai gerai apgalvoti, ką ir kodėl filmuoji. Viską būtina tiksliai susiplanuoti“, – apie filmavimo juosta svarbą pasakojo V. Martišauskaitė.

Muzikiniai klipai kurti Nidoje bus pristatomi „Skalvijos“ kino akademijos atvirų durų dieną – rugpjūčio 29 d. 17 val. „Skalvijos“ kino centre. Peržiūroje tikimasi ir grupių „Kūjeliai“, „Paranda Polar“, „Ministry of Ecology“ narių dalyvavimo. Po muzikinių klipų peržiūros „Skalvijos“ kino akademija susidomėjusiems žiūrovams bus pristatytos šių metų programos. Šiemet SKA renkami du režisūriniai kursai, kuriems vadovaus kino režisierės Akvilė Gelažiūtė ir Marija Stonytė.

Susidomėję studijomis „Skalvijos“ kino akademijoje 14-18 metų moksleiviai kviečiami registruotis iki rugsėjo 1 d. užpildydami anketą: http://bit.ly/SKA_anketa

Daugiau informacijos:  el. paštu akademija@skalvija.lt

Kategorijos: Uncategorized.

Comments are closed.