SKA’nida

“Mes ateinam” skelbia Nidos meno kolonijos plakatas, pakabintas ant dar neatrenovuoto angaro sienos. O mes jau atėjom. Ir trankiai. Nidos meno kolonija bei pajūrys (ypatingai nudistų pliaže) yra drebinami jaunųjų kino kūrėjų desanto nuo ryto iki paryčių. Drebinama taikiai. Ir turiningai.

Nuotraukos autorė - Viktorija Petrikaitė

Jau ryte, meno kolonijos virtuvėje gali pasiklysti tarp šokoladinių sausų pusryčių rutuliukų ir pokalbių apie vakare matytą filmą. Ieškodamas nuo griaustinio nesugižusio pieno, neužkliūk už salotas begaminančio Marato. Šiukšlinės dangtį numetė Giedrė, už stalo  užkliuvo Viktorija. Geriausias būdas sutalpinti sausų pusryčių maišelį į jo dėžę, Robertai, prieš tai dar nepramerktom akim ištuštinus turinį. O pagal Jonę, jei nuo ryto lyja, reikia kepti pyragą. Godos laikrodžio dizainas daniškas, bet įkvėptas japonų. Elenai įdomu, kiek kainuoja ir ar gali pasimatuoti. Aistė ir Emilija mąsto, kaip dėl lietaus keisti scenarijų, Vilma dar miega. Ir Marytė miegotų, bet jai nepavyksta išeiti iš darbinio ritmo.

Nuotraukos autorė - Viktorija Petrikaitė

O paplūdimy Alina, sakė, verkia geriau nei Giedrė, nors Giedrė ir neverkė, ji tepės kremą ant nosies ir tepė ant Mato. Ne to Mato, kuris šoka iš medžio, to, kuris stovi po medžiu. Ir to, kuriam negalima daug valgyti. Birutė ir Emilė apsikeitė vietomis, režisūra sklinda nebe iš už bumo. Erdvilas kameros nepaleidžia. Iš nugaros prilaikomas Džiugo, naktimis dar sėdinčio prie naujo scenarijaus. Daina laksto pusnuogiams poilsiautojams užkirsti kelią į kadrą. Net vokiečiams. Iš už pakrūmės tyliai išlenda Vika, bet jos nesimato. Tik ji mato. Pro (foto)objektyvą.

Nuotraukos autorė - Viktorija Petrikaitė

Gustė, Emilija ir co., neturėję maudymosi kostiumėlių, vos prasidėjus lietui taip užpavydėjo besimaudantiems, kad Marato paraginti, puolė į jūrą su drabužiais. Matas (tas, iš medžio) dar spėjo išsiverti diržą, o paskui nespėjo laikyti kelnių. Taip ir pakilo jos virš galvos, šokant iš vandens. Nuotraukai. Daromai Džiugo, iki pusės vandeny, iki siūlo galo šlapiam. Kitas Matas ne iš tų, kurie maudytųsi su drabužiais. Už tai Laurynas, kartu su dar pora vyrukų, iš tų. Kurie lietui lyjant pusnuogiai guli lauko terasoje ir po savęs ant medinių grindų palieką jūros vandeniu pieštą šešėlį.

Auksė poilsiauja, bet kada nors Robertas bus toks puikus dėstytojas, kaip ir ji.

Kategorijos: Uncategorized.

Comments are closed.